تفاوت های لوله های صنعتی با دکوراتیو

لوله صنعتی:

 لوله های صنعتی خانواده بزرگی از لوله ها هستند که در صنعت ساختمان و سایر صنایع، کاربردهای گوناگونی دارند. این لوله ها با متریال مختلف در قطر و ضخامت و طولهای متنوع و با شکل های متفاوت سطح مقطع تولید میشوند. موارد مصرف آنها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، ماشین سازی، سیستم های ابزار دقیق و انتقال حرارت، انتقال آب، کارهای عمرانی و شهرسازی، ساخت انواع سازه ها، پل سازی، تاسیسات ساختمانی و… میباشد. انواع لوله های صنعتی در سه دسته لوله های درز دار، لوله های بدون درز و سایر لوله ها دسته بندی شده است.

لوله دکوراتیو:

لوله استیل دکوراتیو شامل ایجاد طیف گسترده ای از محصولات کاربردی و همچنین محصولات دکوراتیو برای استفاده در خانه و محل کار می باشد. از انواع نرده استیل و حفاظ دکوراتیو که با استفاده از لوله استیل دکوراتیو می توان ساخت، به مبلمان و ایجاد معماری های زیبا اشاره می شود. معماری های فوق العاده در منازل از طریق ایجاد راه پله، دستگیره، نرده و اتصالات صنعتی، با استفاده از لوله استیل دکوراتیو طراحی می شوند. از لوله استیل دکوراتیو همچنین می توان برای ساخت درب های سفارشی و زیبا، ایجاد پارتیشن و میزکار، ایجاد کیوسک جداگانه در محل کار و … نیز استفاده کرد.

تفاوت استیل ۳۰۴ با ۲۰۱

آلیاژ۳۰۴

دارای ۱۸٪کروم و ۸٪نیکل است،و قابلیت فرم دهی و جوشکاری خوبی دارد.
که در موارد صنعتی ،پزشکی،دکوراتیو،استفاده میشود،خاصیت ضد زنگ‌بودن و مقاومت به خوردگی را همزمان‌در حد مطلوب دارا میباشد.

الیاژ۲۰۱

حاوی ۱۶٪تا ۱۸٪کروم‌و ۳/۵٪تا ۵/۵٪نیکل می باشد.این الیاژ هم خاصیت ضد زنگ‌دارد اما در مجاورت با رطوبت زیاد ممکن است ز‌نگ بزند،و نسبت‌ به ۳۰۴ ارزانتر می باشد و سختی بیشتری دارد.

فهرست